Mūsu darbi


Aicina uz pasākumu „Kā būt īstenai kaucmindietei jeb kāzas šoruden būs!”

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros pie Kaucmindes pils sestdien, 2017. gada 9. septembrī 12.00 norisināsies pasākums „Kā būt īstenai kaucmindietei jeb kāzas šoruden būs!”.

Pasākuma programma paredzēta radošām, izzinošām un daudzveidīgām aktivitātēm bagāta, atklājot gan Kaucmindes skolas senās tradīcijas, gan izzinot dažādus kāzu rituālus laiku griežos.

Pasākuma ieskaņā apmeklētāji varēs iepazīt kaucmindietes prasmju kodeksu. Kopā ar pirmskolas izglītības iestādes “Mārpuķīte” audzēkņiem un Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas audzēkni Leonu Kļaviņu iziet cauri Bērnības vārtiem. Kopā ar Rundāles pagasta vidējās paaudzes deju kopu “Rundāle” un Strazdumuižas internātvidusskolas - attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem audzēknēm varēs šķērsot Jaunības vārtus. Ar vainadziņa nēsāšanas padomiem dejā un tautasdziesmās dalīsies Rundāles teātra studija “Savējie”. Vainagu darināšanas darbnīcu vadīs Māra Zvirgzda.

Līgavas vārtos varēs tikties ar projekta “Pašas radīts vai mantots, bet Mans Tautastērps” dalībniecēm un idejas autorēm. Notiks arī “Kaucmindietes pūra lādes” atvēršana kopā ar Kandavas LT Saulaines struktūrvienības skolotājiem un audzēkņiem, būs skatāma kāzu kleitu izstāde un kaucmindiešu fotogrāfiju izstāde“Kāzas gaidot!”, savukārt deju kopa “Ir varianti” un teātra studija “Savējie”gādās par ķircināšnos.

Pasākuma daļā “Ai, tai mūsu māsiņai / Tāli jāja precinieki” varēs tuvāk iepazīt citu tautu tradīcijas kopā ar Burjatu biedrību “Badarhāns”, biedrību " Natali Berg Dance” un Rīgas Purvciema vidusskolas horeogrāfiskos ansambli "Venzeļa".

Neizpaliks arī vecmāmiņas kūkas garšošana “Kāzas būs!” kopā ar kūku meistari Ilzi Kupču.

Pasākumu rīko Rundāles novada domes Kultūras nodaļa sadarbībā ar Kaucmindes pils attīstības biedrību, Kandavas LT Saulaines SV, biedrību “Sadarbības platforma”, Ilzes Kūku darbnīcu un projekta “Mans tautastērps” dalībniekiem.


7.jūlijā Daugavpilī notiks Informatīvā diena!

Lai parādītu dažādu tautu kultūras tradīcijās kopīgo, atšķirīgo un vienojošo, kā arī informētu Latvijā dzīvojošos ārvalstniekus par tiem pieejamiem informatīvajiem integrācijas resursiem, šā gada 7.jūlijā no plkst. 16:00 - 20:00 Dubrovina parkā, Daugavpilī, notiks Informatīvā diena!

Tās ietvaros ikvienam dalībniekam neformālā gaisotnē būs iespēja satikt dažādu tautību cilvēkus un saņemt praktisku informāciju par integrācijas iespējām Latvijā.

No plkst. 16.00 - 20.00 piedalies radošajās Infodarbnīcās

Lieliska iespēja klātienē satikt dažādu tautību organizācijas - baltkrievus, vāciešus, tatārus, baškīrus, poļus, ebrejus, ukraiņus un citus.

No plkst. 16.00 - 20.00 uzzini par darba iespējām Latvijā - Vakanču karuselī

Būs iespēja neformālā gaisotnē saņemt informāciju par izglītības, darba un biznesa iespējām Latvijā ārvalstniekiem

No plkst. 18.00 - 20.00 Koncerts "Baltkrievu kupalle"

Piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, kā arī viesi no Baltkrievijas - organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs

Visas dienas garumā:

 • Iespēja klātienē saņemt bezmaksas konsultācijas par sociāliem un juridiskiem jautājumiem no profesionāliem juristiem/ biedrības "Patvērums "Drošā māja"" konsultantiem

  Laipni aicināti visi interesenti - ieeja brīva!

  Informatīvo dienu organizē biedrības "Patvērums "Drošā māja"" un "Sadarbības platforma" projekta "Informācijas centrs imigrantiem" ietvaros. Projekts tiek īstenots ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu, un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1.

  Seko līdzi informācijai arī www.integration.lv!

  Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikāciju un sociālo mediju eksperte, mob. tel. nr. (+371) 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com


  "Traktordienu" apmeklētājus priecēs Latvijas tautu koncerts "Sābri tiekas Tērvetē"

  Sestdien, 27.maijā, Tērvetē, akciju sabiedrības "Agrofirma Tērvete" laukā "Anšķini" no plkst. 11.00 notiks Latvijas tautu koncerts "Sābri tiekas Tērvetē". Koncerts papildinās un bagātinās jau astoto gadu pasākuma lauksaimniekiem "Traktordiena 2017" programmu . Šāds koncerts, kurā uz vienas skatuves tiksies Latvijā dzīvojošo dažādu tautu mākslinieciskie kolektīvi, notiks pirmo reizi "Traktordienu" vēsturē.

  Koncertā, kuram dots simbolisks nosaukums "Sābri tiekas Tērvetē", tiksies Tērvetes novada kultūras nama deju kolektīvs "Avots", Iecavas folkloras kopa "Tarkšķi", Poļu kultūras kluba koris "Polonez", Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" ģimeņu folkloras kopa "Berendejka", Slāvu folkloras kopa "Slavjanočki", Burjatu biedrība "Badarhans", biedrība "Natali Berg Dance", Eksotisko deju teātris "Karinedance", Slāvu autentiskās dziedāšanas ansamblis "Karagod", Ukraiņu kultūras biedrības jauniešu vokālais ansamblis "Kvitočki" un Rīgas 74.vidusskolas deju kolektīvs "Raduga". Apmeklētājiem būs iespēja klausīties, skatīties un baudīt latviešu, poļu, krievu, baltkrievu, burjatu, uzbeku, kazahu, romu, indiešu, spāņu un ukraiņu kultūru.

  Koncerta laikā katram interesentam būs iespēja iesaistīties krievu tautas rotaļās ar pārsteigumiem un iepazīt burjatu šamaņa rituālu saulei un aizsardzībai, kā arī izmēģināt burjatu rituālo deju elementus.

  Sirsnība un sadarbība, rotaļas un izglītība, bizness un atpūta - it visam atradās vieta plašajos Zemgales laukos, sniedzot saulainas emocijas gan lielam, gan mazam apmeklētājam.

  Koncertu organizē nodibinājums "Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai" sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma". Vadītājas - Lauma Celma un Inita Roze.

  Pasākums "Traktordiena 2017" Tērvetē notiks divas dienas - 26. un 27. maijā. Tās organizē nodibinājums "Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai" sadarbībā ar partneriem - Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru" un akciju sabiedrību "Agrofirma Tērvete".

  Pasākums notiks astoto reizi un tā mērķis ir - veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, organizēt pieredzes apmaiņu starp uzņēmējiem, lauksaimniecības nozares speciālistiem, valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjiem un interesentiem, dodot iespēju visiem satikties vienuviet, iegūt informāciju, izglītoties, izklaidēties un iepazīt Latvijas lauksaimniecību un laukus.

  Apmeklētājiem ieeja ir bez maksas! Pasākums notiks neatkarīgi no laika apstākļiem!

  Vairāk informācijas: www.traktordiena.lv


  20. maijā aicinām uz Informatīvo dienu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā!

  Lai parādītu dažādu tautu kultūras tradīcijās kopīgo, atšķirīgo un vienojošo, kā arī informētu Latvijā dzīvojošos ārvalstniekus par tiem pieejamiem informatīvajiem integrācijas resursiem, šā gada 20. maijā no plkst. 12:00 - 17:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centrā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā, notiks Informatīvā diena!

  Tās ietvaros ikvienam dalībniekam neformālā gaisotnē būs iespēja satikt dažādu tautību cilvēkus un saņemt praktisku informāciju par integrācijas iespējām Latvijā.

  No plkst. 12.00 - 17.00 piedalies radošajās Infodarbnīcās

  Lieliska iespēja klātienē satikt dažādu tautību organizācijas - tatāru, baškīru, uzbeku, burjatu, arābu ukraiņu, krievu, ebreju, turku, ķ...īniešu tautu pārstāvjus, kuri iesaistīs apmeklētājus radošajās darbnīcās, prezentēs savu valodu, tērpus, tradīcijas. Darbnīcās varēs gan veidot oberegus, gan zīmēt un krāsot nacionālos ornamentus, iepazīt šamaņa rituālus, piedalīties galda spēļu turnīrā bērniem un pieaugušajiem u.c.

  No plkst. 12.00 - 17.00 uzzini par darba iespējām Latvijā - Vakanču karuselī

  No plkst. 12.30 - 14.00 piedalies un diskutē Domdarbnīcās kopā ar augstskolu, Nodarbinātības valsts aģentūra, Biznesa inkubatora, Pestīšanas armijas un "Jauniešu brīvo interešu biedrības" pārstāvjiem

  No plkst. 14.00 - 15.00 Austrumu virtuves degustācija

  No plkst. 14.00 - 17.00 Koncerts - iespēja iepazīt vairāk nekā desmit tautu kultūras!

  Iespēja klātienē saņemt bezmaksas konsultācijas par sociāliem un juridiskiem jautājumiem no profesionāliem juristiem/ biedrības "Patvērums "Drošā māja" konsultantiem. Ikvienam būs iespēja piedalīties ekskursijās, iepazīstot Latvijas Nacionālo bibliotēku, ekskursijas notiks latviešu, krievu un angļu valodās un būs bezmaksas. Iesaistīties Jauniešu brīvo interešu biedrības rīkotajos spēļu turnīros.

  Notiks radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem - "Iepazīstamies - pasaules jaunieši!", kurās septiņi dažādu valstu jaunieši rādīs, stāstīs, veidos un minēs jautrus uzdevumus

  Laipni aicināti visi interesenti - ieeja brīva!

  Informatīvo dienu organizē biedrības "Patvērums "Drošā māja"" un "Sadarbības platforma" projekta "Informācijas centrs imigrantiem" ietvaros. Projekts tiek īstenots ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu, un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1.

  Biedrībai "Sadarbības platforma" izsaka pateicību Vidzemes reģionā

  Pēc nesen sāktas tradīcijas Ražas dienā fonda kodols - padome, ziedotāji, brīvprātīgie un aktīvisti - gada veikumu pārlūko kopā ar cilvēkiem, kas iepriekšējā gadā realizējuši savas ieceres sabiedrības un vides lietās, izmantojot šī labdarības fonda atbalstu projektu konkursos. Tā arī šī gada 01.martā Valmierā pulcējās visi, kas 2016.gadā ir īstenojuši dažādus projektus Vidzemē, paveikuši daudz labus darbus Vidzemes reģiona attīstībai.

  Biedrībai "Sadarbības platforma" tika izteikta pateicība par paveikto 2016.gadā. - par īstenoto projektu Mazsalacā un sadarbību ar biedrībām "Goraļ" un Latvijas ukraiņu sieviešu apvienība.

  Liels paldies Valmieras novada fondam par doto iespēju paveikt interesantus darbus.


  IV Latvijas Mazākumtautību forums Jelgavā
  "Sabiedrības saliedētība Latvijā. Iespējas un izaicinājumi"

  Šogad novembra vidū gaidāms ikgadējais Latvijas Mazākumtautību forums, kuru pēc LR Kultūras ministrijas pasūtījuma organizē Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija un atbalsta Jelgavas pilsētas dome. Forums ir iespēja mazākumtautību pārstāvjiem vismaz reizi gadā satikties, lai pārrunātu aktualitātes integrācijas jomā gan savstarpēji, gan ar lēmumu pieņēmējiem, sniegtu savus priekšlikumus par jomas attīstības perspektīvām, kā arī dalītos pieredzē.

  IV Latvijas Mazākumtautību forums "Sabiedrības saliedētība Latvijā. Iespējas un izaicinājumi" šoreiz notiks Jelgavā no 11. līdz 12.novembrim un tā mērķauditorija ir Latvijas mazākumtautību pārstāvji, nevalstiskās organizācijas, pašvaldību speciālisti, kuru darbs ir saistīts ar mazākumtautībām. Pirmie divi Latvijas Mazākumtautību forumi notika Rīgā, bet pagājušajā gadā - Ventspilī.

  Forums ir ļoti laba platforma, kur gūt informāciju, kas saistoša un aktuāla Latvijas mazākumtautību pārstāvjiem, kā arī vieta, kur paust savu viedokli par lietām, kas ir vērtējamas pozitīvi šajā kontekstā vai, kurām nepieciešami kādi uzlabojumi vai absolūti jauna pieeja problēmjautājumu risināšanā. Tā ir iespēja ikvienam sniegt savu skatījumu un ieguldījumu sabiedrības saliedētības veicināšanā un kopīgas informatīvās telpas veidošanā.

  Forumā gūtās idejas un atziņas kalpos par vienu no atbalsta punktiem Kultūras ministrijas turpmākajam darbam ar mazākumtautībām.

  Papildinformācija atrodama: www.sip.jelgava.lv

  Informāciju sagatavoja:
  Rita Vectirāne
  Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja
  Tālr.: +371 29127726, rita.vectirane@inbox.lv

  Foruma darba kārtība

  Biedrība "Patvērums "Drošā māja"" sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma" projekta "Informācijas centrs imigrantiem" (ICI) ietvaros šā gada 6. augustā no plkst. 14:00 - 17:00 Liepājas Piejūras parkā pie Gulbīšu rīko Informatīvo dienu.

  Informatīvai dienai ir vairāki mērķi:

 • sniegt plašu praktiski lietojamu informāciju trešo valstu pilsoņiem par viņiem Latvijā pieejamiem un projekta ietvaros izveidotiem resursiem;
 • tuvināt dažādās pašvaldībās dzīvojošos iebraucējus, palīdzot veidot plašu sociālo kontaktu tīklu;
 • piedāvāt pasākumus, kuru ietvaros var iepazīt latvisko un citu Latvijā dzīvojošo tautību kultūrvidi, kopā darboties vairākās aktivitāšu studijās - darbnīcās.

  Šajā dienā katra organizācija varēs iepazīstināt iedzīvotājus ar savu darbību - gan ar informācijas materiālu palīdzību, gan parādot savu radošumu darbnīcās, kā arī iepazīt vienai otru.

  Laipni aicinām pasākumā piedalīties biedrības un nodibinājumus!

  Tiekamies Vērmanes dārzā!

  Jau šo sestdien biedrības "Patvērums "Drošā māja" projekta "Informācijas centrs imigrantiem" ietvaros organizētajā Informatīvajā dienā Vērmanes dārzā no plkst. 11 - 17 ir unikāla iespēja satikt klātienē daudzus uzņēmumus un dažādu tautību organizācijas!

  Aktivitātē "Vakanču karuselis" Nodarbinātības valsts aģentūra informēs par nodarbinātības iespējām trešo valstu pilsoņiem, savukārt Rīga.lv pārstāvji stāstīs par dažādu sociālo pakalpojumu un atbalsta iespējām.

  Informatīvās dienas apmeklētājiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas par sociāliem un juridiskiem jautājumiem no biedrības "Patvērums "Drošā māja" praktiķiem.

  Pasākumā piedalīsies arī vairāki komersanti un darba devēji, kas iepazīstinās ar savu uzņēmumu darba piedāvājumiem un aktuālajām vakancēm: DrogasLatvija, Valsts sociālās aprūpes centrs filiāle "Rīga", Senior Baltic, Mans Rimi, Clean R, "Securitas Latvia" SIA, Riga International Airport, G4S Latvia, "Trialto Latvia" SIA.

  Informatīvajā dienā būs iespēja piedalīties arī vairākās aktivitāšu studijās - izglītojošās interaktīvās akcijās, radošajās darbnīcās, izspēlēt atraktīvas spēles, konkursus u.c. Pasākumā piedalīsies biedrības Sadarbības platforma, "EAPN-Latvia", Latvijas Sarkanais Krusts, Latvijas Zemnieku federācija, "Goraļ", "PINS", "IMKA", ASK/Kuldīga - K-Volejs, Alianse Latvija bez bāreņiem, Latvijas Baltkrievu savienība, Jauniešu brīvo interešu biedrība, Latvijas Krievu kultūras biedrība, Latvijas tatāru-baškīru kultūras biedrība "Čišma", Baltijas starptautiskais centrs "Salavat Julajev", Nīkrāces pamatskolas jauniešu biedrība "BITES", Burjatu biedrība "Badarhāns", Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija "Aspazija", Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas organizācijas un Aksela Grosa Eiropas sociāli-izglītojošais fonds.

  Pēc Informatīvās dienas un Vakanču karuseļa plkst. 14:00 visus aicināsim uz koncertu, kurā varēs iepazīt 15 dažādu tautu ražas svētku tradīcijas, noklausīties dziesmas un vērot dejas. Koncertā tiks pārstāvētas tādas tautības kā - gruzīni, baškīri, tatāri, kazahi, poļi, krievi, ebreji, ukraiņi, uzbeki, armēņi, burjati, ķīnieši, itāļi, vācieši un latvieši.

  Informatīvās dienas apmeklētājus priecēs vokālais ansamblis "Din Don", Kaukāza tautu deju ansamblis "Kaukāzs", starptautiskā Baltijas centra "Salavats Julajevs" pārstāvētie vokālie ansambļi "Čašma" un "Duslik", deju skola "Natali", poļu kultūras klubs "Polonēze", krievu biedrības ansamblis "Berendejka", ebreju biedrība, ukraiņu biedrības ansamblis "Vesnjanka", armēņu biedrības Svētdienas skolas priekšnesums, burjatu biedrība "Badarhāns", vokālais ansamblis "Zvaigznītes".

  Projektu "Informācijas centrs imigrantiem" īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1.


  Sveicam deju mākslinieci Nataļju Sibergu 55 gadu jubilejā!

  Ceturtdien, 19.maijā Baltijas Starptautiskās akadēmijas Kultūras centrā visus priecēja koncerts "Deja - manas dvēseles avots", kurš vienlaikus bija deju skolas "Natalī" vadītājas un burjatu biedrības "Badarhans" aktīvistes Nataļjas Sibergas dāvana viņas draugiem, partneriem, cienītājiem. Deju soļos tika parādīta visa Nataļjas daiļrade ilgu gadu gaitā.

  Biedrība "Sadarbības platforma" no sirds pievienojas visiem vakara gaitā izskanējušajiem vēlējumiem un apsveikumiem un vēl daudz jaunu ieceru, iestudējumu un kopīgu pasākumu gaviļniecei.


  Piedalāmies konsīlijā par Latvijas integrācijas politiku.

  Biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma š.g. 28. aprīlī piedalījās Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rīkotajā konsīlijā par integrācijas politiku "Integrācijas politika Latvijā: turpināt līdzšinējo jeb veidot ko konceptuāli jaunu". Konsīliju organizēja LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa.

  Konsīlija mērķis bija, izmantojot ekspertu veiktajos teorētiskajos pētījumos iegūtās zināšanas un atziņas, noskaidrot, vai Latvijā īstenotā sabiedrības integrācijas politika ir vispusīga un efektīva un vai tā sekmē saliedētas sabiedrības attīstību.

  Konsīlijā tika analizēti šādi jautājumi:
  1. Sabiedrības integrācijas politikas pamatprincipi Latvijā: sabiedrības integrācijas politikas mērķgrupas (integrācija esošā sabiedrības sastāvā, migrācija un integrācija), integrācijas politikas galvenie virzieni, sabiedrības atbalsts integrācijas pasākumiem, sabiedrības integrācijas politiskais fons.
  2. Integrācijas politikas veiktspēja: piekļuve darba tirgum; sociālo pakalpojumu nodrošinājums un pieejamība; sociālo kontaktu un saišu veidošana; politiskās līdzdalības iespējas, diskriminācija.
  3. Valsts un reliģijas attiecības integrācijas politikas aspektā.

  Konsīlijā piedalījās Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, LR Saeimas komisiju, ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, citu par sabiedrības integrāciju atbildīgu valsts un sabiedrisko institūciju pārstāvji, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji, kā arī neatkarīgie eksperti. Konsīliju vadīja LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētāja akadēmiķe Raita Karnīte.


  Piedalāmies rezultātu izvērtēšanas pasākumā Kultūras ministrijā

  2016.gada 31.martā biedrības "Sadardrības platforma" priekšsēdētāja Lauma Celma tika aicināta piedalīties Kultūras ministrijas rīkotajā publicitātes pasākumā, kas veltīts Rezultātu un ietekmes novērtējuma par Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda līdzfinansētajām aktivitātēm 2011. līdz 2013.gada programmās.

  Šis pasākums rīkots, lai atskatītos uz Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fondā padarīto, apkopotu rezultātus un iepazītu labās prakses piemērus. Pasākumu atklāja Eiropas Savienības fondu departamenta direktora p.i. Zanda Saulīte, iepazīstinot ar kopējo Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda ieviešanas gaitu. Tad "Baltic Institute of Social Sciences" pētniece, valdes locekle Inese Šūpule iepazīstināja ar Nacionālo novērtējumu par Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda finansēto pasākumu sasniegtajiem rezultātiem un ietekmi 2001. - 2013.gada programmu īstenošanas periodā.

  Tālāk sekoja pieci labās prakses stāsti, starp kuriem arī L.Celma stāstīja par biedrības "Sadarbības platforma" paveikto, īstenojot projektus Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda programmās.

  PBK: Trešo valstu pilsoņu integrācija - LETA


  Saņemam pateicības par paveikto 2015.gadā

  Somugru tautu kultūras svētki Rīgā

  2014. gada 4. oktobrī notika Somugru tautu kultūras svētki. Tos veidot rosināja Igaunijas tautību apvienība un B/O Fenno-Ugria Tallinā.

  2014. gada 4. oktobrī Rīgas Latviešu biedrībā tika rīkoti Somugru tautu kultūras svētki.

  Svētki tika rīkoti Igaunijas Radu tautu mēneša ietvaros.

  Pasākumā visas dienas garumā uzstājās vēsturnieki, etnogrāfi, valodnieki un tautas deju ansambļi. Ungārijas vēstniecības Latvijā pilnvarotais lietvedis kultūras dienas atklāšanas uzrunā sveica somugru kopienu pārstāvjus no Igaunijas, Somijas, Ungārijas, Krievijas, kā arī Latvijas teritorijā jau izsenis dzīvojošo Baltijas jūras somu tautu - lībiešus, uzsverot valodas un kultūras identitātes nozīmi. Deju, mūzikas un citu priekšnesumu pārtraukumos pasākuma dalībnieki varēja nogaršot ungāru tradicionālos ēdienus.

  Rīkoja - Rīgas Latviešu biedrība ciešā sadarbībā ar biedrību "Līvõd Īt" (Līvu (lībiešu) savienība), Igaunijas, Ungārijas un Somijas vēstniecībām Latvijā un biedrības "Sadarbības platforma" atbalstu.

  Aprīļa vidū notiks 3.Starptautiskais mākslas un mūzikas festivāls "Ukrainas dienas Baltijas jūrā".

  Ukrainas Centrs jauniešiem un bērniem Latvijā jau trešo reizi organizē Starptautisko mākslas un mūzikas festivālu "Ukrainas dienas Baltijas jūrā". Festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ukraiņu kultūru, valodu un tradīcijas."Ukrainas dienas Baltijas jūrā" atbalsta Ukrainas vestniecība Latvijā, Latvijas Kultūras ministrija, Sv.Marijas Magdalēnas draudze, Latvijas Ukraiņu savienība un biedrība Sadarbības platforma.

  Šogad festivālā piedalīsies vairāki kori un ansambļi - Andrija Pervozvannogo bralības koris "Stavros"(Ukraina, Ļvova), vokali instrumentalais jauniešu ansamblis "Ojra"(Ukraina, Čerkasi) un Vangažu Ukraiņu biedrības ansamblis "Kvitočki". Solistu vidū būs starptautisku konkursu laureāte, Kijevas Mūzikas akadēmijas absolvente un Igauņu Ukraiņu kongresa pārstāve mecosoprāns Jana Bojko, jaunā un talantīgā dziedataja un vijolniece Karina Malovšek no Slovēnijas, dziedātāja Marina Poļakova, kā arī šobrīd Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā studējošā latviešu pianiste Katrīna Gupalo. Īpašs notikums festivāla ietvaros būs autentisks ukraiņu tautas dziesmu izpildījums, ko sagatavojušas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas katedras studentes Viktorija Prituļak, Laura Arāja un Ilona Hanin.

  Festivāla laikā darbosies arī radošas darbnīcas un ukraiņu nacionālo izšuvumu prezentācija, kuru atvedīs Ukraiņu skautu organizacija Plast, kā arī notiks ukraiņu dzejnieces Gaļinas Fesjuk grāmatas "No mīlas liesmas", kas veltīta traģiskajiem notikumiem Ukrainā prezentācija.

 •