Latvijas kultūras vēstnieku festivāls Zemgalē

Aicina pieteikties bezmaksas apmācībām Latvijas kultūras vēstnieku nometnē

Lai kopīgās mācībās pilnveidotu savas zināšanas par kultūras daudzveidību, identitāti un sabiedrības saliedēšanu, dažādu vietējo kopienu kultūras līderi - latvieši un īpaši mazākumtautību pārstāvji no visas Latvijas, - aicināti piedalīties apmācību ciklā "Latvijas kultūras vēstnieku nometne". Tā notiks no 2018. gada 13. līdz 16. septembrim Lubānas novadā, Indrānu pagasta "Ezerniekos".

Bezmaksas apmācībām var pieteikties kultūras darbinieki, kultūras un mākslas izglītības iestāžu darbinieki, pašvaldību pārstāvji, jauniešu kustību, nevalstisko organizāciju un māksliniecisko kolektīvu vadītāji, kas ikdienā veido sabiedrisko dzīvi un kultūras telpu savos novados un pilsētās.

Četru dienu laikā dalībniekiem būs iespēja darboties nometnē, gūt jaunu pieredzi un zināšanas, iepazīt labās prakses piemērus, veidot jaunas sadarbības formas, kā arī apgūt praktiskās prasmes projektu izstrādē. Katrs nometnes dalībnieks varēs popularizēt savas organizācijas darbību, kā arī gūt ieskatu dažādu Latvijas mazākumtautību kultūras mantojumā un tradīcijās.

Galvenās apmācību tēmas:

 • Starpkultūru dialoga prasmju attīstība
 • Projektu un aktivitāšu izstrāde un īstenošana
 • Labās prakses piemēri
 • Personības pilnveidošanas nodarbības

  Programmas mērķis ir sagatavot 25 mazākumtautību pārstāvjus un latviešus sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām kopīgu kultūras projektu un pasākumu veidošanai.

  Latvijas kultūras vēstnieku kustības sākums meklējams 2012. gadā, kad notika pirmās mācības. Šādas mācības notiek katru gadu, un katru gadu kustībai pievienojas jauni kultūras vēstnieki. Kopīga zināšanu pilnveidošana un sapulcēšanās vienuviet ir pamats dažādu partnerību iedibināšanai un attīstībai, kā arī ierosmes gūšanai turpmākam darbam.

  Interesentiem iepazīties ar mācību programmas aprakstu iespējams:

  MĀCĪBU PROGRAMMA
  APRAKSTS
  ANKETA

  Dalība apmācību programmā jāpiesaka, aizpildot dalībnieka anketu un līdz 2018. gada 5. septembrim nosūtot to uz e-pastu celma.lauma@gmail.com . Apstiprinājumi par dalību mācību programmā izvēlētajiem dalībniekiem tiks paziņoti līdz 2018. gada 10. septembrim.

  Piedalies "Latvijas kultūras vēstnieku nometnē" Latgalē!

  Apmācību programmu veido biedrība "Sadarbības platforma" ar British Council pārstāvniecības Latvijā finansiālu atbalstu.

  Papildu informācijai:
  Lauma Celma, T. 29822258
  E. celma.lauma@gmail.com
  http://www.sadarbibasplatforma.lv/
  https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
  https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
  https://twitter.com/sadarbibasplatf

  Jelgavā noritēs pirmais Latvijas kultūras vēstnieku festivāls.

  Sestdien, 2018. gada 11. augustā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā notiks Latvijas valsts simtgadei veltīts Latvijas kultūras vēstnieku festivāls, parādot Zemgales un citu Latvijas reģionu kultūras bagātības. Pasākumā apmeklētājiem būs iespēja noklausīties dažādu tautu māksliniecisko kolektīvu koncertu, noskatīties teātra izrādi un iesaistīties amatnieku radošajās darbnīcās.

  Festivālā tiksies dažādu Latvijas reģionu 14 mākslinieciskie kolektīvi, pulcējot vairāk nekā 200 dalībniekus. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt gan Zemgales, gan citu reģionu un tautu kultūru daudzveidību, kas ievīsies kā košs ziedu raksts Latvijas simtgades svinību vainagā.

  Festivāla idejas autore, Latvijas kultūras vēstniece Lauma Celma stāsta: "Zemgalē darbojas vairāki aktīvi Latvijas kultūras vēstnieku kustības dalībnieki, kas ar nerimstošu entuziasmu un enerģisku sabiedrisko darbu bagātina vietējo kultūras dzīvi un vairo iedzīvotāju sabiedrisko līdzdalību. Šāds Latvijas kultūras vēstnieku festivāls Zemgalē tiek rīkots pirmo reizi, pulcējot 17 kultūras vēstniekus - Signi Pujāti, Lilitu Lauskinieci, Dagmāru Malzubu, Olgu Rožko, Irēnu Ivanovu, Ļubu Kapteini, Ivetu Bērziņu, Guntu Sauli (Dombrovsku), Elīnu Pasečnaju, Janīnu Kūlu, Mariju Dubicku, Agitu Hauku, Randu un Ati Ķeņģus, Evu Mārtužu un Zīli Šneideri - Ozoliņu. Kopīgā pasākumā ar Zemgalē un citviet Latvijā darbojošos kultūras vēstnieku radošu veikumu un aktivitātēm vēlamies iepazīstināt arī plašāku sabiedrību."

  No plkst. 11.00 līdz 15.00 festivāla ietvaros izskanēs koncerts, pulcējot kolektīvus, kurus vada vai ar kuriem sadarbojas kāds no Latvijas kultūras vēstniekiem. Ar skanīgiem priekšnesumiem uzstāsies tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas" (vadītāja Iveta Tāle), Rundāles novada teātra studija "Savējie" ar muzikāli horeogrāfisku uzvedumu "Vainadziņš" (režisore Lilita Lauskiniece), Latvijas Poļu savienības Poļu kultūras kluba "Polonēze" koris "Polonēze" (vadītāja Tatjana Belugina), Glūdas pagasta slāvu folkloras kopa "Slavjanočki" (vadītāja Olga Rožko), Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas un Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nama sieviešu koris "Jutšenka" (diriģente Irēna Ivanova), Saldus novada Druvas Kultūras nama folkloras kopa "Druvas Zemturi"'(vadītāja Sandra Snipke), Druvas Kultūras nama amatnieku centrs (vadītāja Zinta Vārpiņa), Jēkabpils poļu biedrības "Rodacy" ansamblis "Zgoda" (vadītāja Iveta Bērziņa) un deju kopa "Rosa" (vadītāja Maija Vilka), tradicionālo kazaku dziesmu ansamblis "Ļubo mne!" (vadītāji Anatolijs un Tamāra Artjuhovi), Katlakalna folkloras kopa "Rāmupe" (vadītājs Andris Kaputs), burjatu biedrība "Badarhāns" (vadītāja Natālija Siberga) un deju ansamblis "Karuselis" (vadītāja Tamāra Eiferova).

  Programmu vadīs Randa un Atis Ķeņģi. Starp priekšnesumiem apmeklētājus ar saviem dzejas lasījumiem priecēs dzejniece, Latvijas kultūras vēstniece Eva Mārtuža.

  Savukārt plkst. 15.00 Saldus novada Druvas amatierteātris izrādīs Jāņa Akuratera komēdiju ''Vecie un jaunie''. Skatītāji varēs just līdzi komiskām situācijām vecsaimnieku un jaunsaimnieku ķīviņos, paraudzīties uz dažādu partiju nesaskaņām, kalpu neapmierinātības iemesliem un mīlestības līkločiem.

  Izrādes režisore - Latvijas kultūras vēstniece Ļuba Kapteine.

  Pasākuma gaitā darbosies arī amatnieki - demonstrēs savus darbus un piedāvās gan pieaugušajiem, gan bērniem pašiem apgūt vienkāršākās amatu prasmes.

  Pasākums ir bezmaksas! Visi interesenti - lieli un mazi - laipni aicināti!

  Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli tiks izmantoti pasākuma organizatoru publicitātes vajadzībām.

  Projektu "Latvijas kultūras vēstnieku festivāls Zemgalē" Latvijas Valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2018 ietvaros īsteno biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fondu, Zemgales plānošanas reģionu, Iecavas pašvaldību un Latvijas kultūras vēstniekiem.

  Papildu informācijai:
  Lauma Celma, T. 29822258
  E. celma.lauma@gmail.com
  http://www.sadarbibasplatforma.lv/
  https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
  https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
  https://twitter.com/sadarbibasplatf

 •