Mājas elpa Mazsalacā - 2015


Nometne "Latvijas elpa Mazsalacā 2015"


Jau trešo gadu Mazsalacā, Valtenberģu muižā tika organizēta vasaras nometne diasporas un Latvijas bērniem. Šogad nometni "Latvijas elpa Mazsalacā 2015" rīkoja biedrība "Radošā apvienība "Sapnīca"" sadarbībā ar Mazsalacas novada pašvaldību, biedrību "Sadarbības platforma" un Reģionālo sabiedrisko organizāciju "Latviešu biedrība Sanktpēterburgā "Daugava"".

Laikā no 27. līdz 31. jūlijam 51 bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem no Latvijas un citām valstīm - Luksemburgas, Norvēģijas, Igaunijas, Īrijas, Zviedrijas, Vācijas, Krievijas, kuri uzlaboja savas latviešu valodas zināšanas, devās ekskursijās, kā arī baudīja piesātinātu izklaides un aktīvās atpūtas programmu. Galvenās aktivitātes bija veltītas kultūrizglītībai un latviskās identitātes izzināšanai. Nometnē notika dažādas aktivitātes, uzsvaru liekot uz mūziku, kultūru un tradīcijām, reizē arī nostiprinot latviešu valodas prasmes. Mazsalaca, kur notika nometne, ir kultūrvēsturiska vieta. Latviskās vērtības saglabājušās dabiskā vidē - gleznainā Salacas ielejas dabas parkā, Skaņajā kalnā. Latviešu tautas identitāti var iepazīt un apzināt tikai caur valodu un kultūru, darbojoties kopā un stiprinot saikni ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem un Latvijas bērniem.

Nometnes laikā notika mūzikas, dejas, mākslas, rokdarbu un sporta nodarbības, kurās bērni mācījās latviešu tautas dejas, dziesmas un rotaļas, zīmēja un iepazina latviešu tautas ornamentus. Pieredzējušu pedagogu vadībā ar interesantu spēļu un rotaļu palīdzību latviešu valoda nevienam vairs nelikās sarežģīta. Audzinātāju vadībā bērni apguva ne tikai latviešu folkloru, bet iepazinās arī ar mūzikas instrumentiem. Liela uzmanība, protams, tika veltīta arī sporta spēlēm - tautas bumba, volejbols un dažādas stafetes ļāva veidoties saliedētām komandām. Nometnes dalībniekiem ekskursija Skaņajā kalnā bija kā nakts trasīte ar pārbaudījumiem, kuri palīdzēja ne tikai saliedēt komandas, bet arī apgūt latviešu valodu, iepazīt Latvijas dabu. Nometnē lielu interesi izraisīja iepazīšanās ar kartupeli - tā ceļu uz Latviju, kartupeļu leļļu veidošana un dalībnieku izveidotās ludziņas.

Dalībniekiem bija iespēja iepazīt ne tikai Mazsalacu, Dzimtkoku māju, bet arī viesoties Burtnieku zirgaudzētavā un, piedaloties Burtnieku parkā foto orientēšanās sacensībās, veidot pašiem savus suvenīrus.

Liels notikums nometnē bija Talantu vakars, kuru iesāka meiteņu grupa, dziedot Latvijas himnu. Tālāk sekoja ļoti dažādi priekšnesumi, kurus bija kopīgi veidojuši bērni no dažādām mītnes zemēm.

Nometnes noslēgumā dalībnieki izveidoja izstādi, parādot nometnes laikā tapušos darbus. Bērnus un organizatorus apsveikt ieradās arī Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis, visiem novēlot atgriezties atkal Mazsalacā nākamajā gadā.

Projekts "Mājas elpa Mazsalacā - 2015" (līguma nr.2015.LV/SP/08/04) tika īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem" finansējumu.

Par mūsu darbiem runā!


Šā gada vasarā rīkojām vasaras nometni Latvijas un diasporas bērniem Mazsalacā "Latvijas elpa Mazsalacā 2015" projekta "Mājas elpa Mazsalacā 2015" ietvaros. Nometnē piedalījās diasporas bērni no Zviedrijas, Norvēģijas, Igaunijas, Īrijas, Luksemburgas, Beļģijas, Vācijas, Krievijas un arī bērni no Latvijas. Pēc nometnes saņēmām daudz labus vārdus un pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem un viņu vecākiem.

Mūsu veikumu pamanīja un atspoguļoja arī mediji. Latviešu nedēļas laikraksta "Laiks" 32. numurā lasāms Ineses Raubišķes raksts par projekta "Mājas elpa Mazsalacā - 2015" aktivitātēm

lasīt vairāk


PROJEKTS "MĀJAS ELPA MAZSALACĀ - 2015"


Biedrība "Radošā apvienība "Sapnīca"" sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma", reģionālo sabiedrisko organizāciju "Latviešu biedrība Sanktpēterburgā "Daugava"" un Mazsalacas novada pašvaldību šovasar īstenos projektu "Mājas elpa Mazsalacā - 2015".

Projekta gaitā norisināsies konkurss "Labākais skolā", ekskursija "Iepazīsti Rīgu!" un radošā vasaras nometne "Latvijas elpa Mazsalacā 2015".

Nometnē no 27. jūlija līdz 31. jūlijam tiksies bērni no dažādām valstīm, lai vienoti piedalītos kultūras un sporta pasākumos, kā arī iepazītu latviešu kultūras bagātīgo vēsturi un neformālā vidē uzlabotu valodas zināšanas. Latvijas un diasporas bērniem būs iespēja vienas nedēļas garumā tikties un, ar dažādu pasākumu, un aktivitāšu palīdzību, saglabāt saikni ar Latviju, kā arī stiprināt savu nacionālo identitāti.

Projekts "Mājas elpa Mazsalacā - 2015" līguma nr.2015.LV/SP/08/04 tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem" finansējumu.