Rakstu rakstus izrakstījām

Ukraiņu raksti Valmierā
2. decembra pēcpusdienā Valmieras 5. vidusskolā notika pasākums "Rakstu rakstus izrakstījām", kurā ikviens interesents varēja tuvāk iepazīt ukraiņu tautas tradīcijas, kā arī saskatīt līdzīgo un atšķirīgo latviešu un ukraiņu kultūrās.

Meistarklasēs varēja iepazīt ukraiņu tautas instrumentus un to spēli, apgūt ukraiņu izšuvumu un oberegu - mazu lellīšu jeb talismanu, kas aizsargā cilvēkus un lietas no visa ļaunā - izgatavošanu. Tie, kam tuvas latviešu tradīcijas, izzināja latviešu tautas rakstu nozīmi. Pasākuma gaitā bija skatāma izšuvumu, amatnieku darinājumu izstāde.

Koncertā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi no Latvijas un viesi no Ukrainas: Ukrainas folkloras ansamblis "Ukraiņu raksti", Rencēnu folkloras kopa "Rota", ukraiņu tautas dziesmu ansambļi "Dņipro" un "Ukrainočka". Koncertā tika demonstrēti ukraiņu ansambļa jaunizšūtie tautiskie krekli.

Uz pasākumu lielus un mazus valmieriešus, kā arī apkārtējo vietu iedzīvotājus aicināja divas nevalstiskās organizācijas - biedrība "Latvijas ukraiņu sieviešu apvienība" un biedrība "Sadarbības platforma".

Pasākums tika rīkots projekta "Rakstu rakstus izrakstījām" ietvaros, kas tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda atbalstu.

Plašāka informācija:
Biedrības "Latvijas ukraiņu sieviešu apvienības" valdes priekšsēdētāja
Olga Vandilovska
E-pasts: vandilovska@inbox.lv
Mob. tālr. 26041113

Iepazīsim ukraiņu tradīcijas pasākumā "Rakstu rakstus izrakstījām"

Piektdien, 2.decembrī Valmieras 5. vidusskolā (Raiņa ielā 3) notiks pasākumi "Rakstu rakstus izrakstījām", kuros visi interesenti aicināti tuvāk iepazīt ukraiņu tautas tradīcijas, nacionālās vērtības, kā arī saskatīt līdzīgo vai atšķirīgo latviešu un ukraiņu kultūrās.

No pulksten 14.30 līdz 16.00 notiks trīs meistarklases, kurās varēs iepazīt ukraiņu tautas instrumentus un to spēli, apgūt ukraiņu izšuvumu un oberegu - mazu lellīšu jeb talismanu, kas aizsargā cilvēkus un lietas no visa ļaunā - izgatavošanu. Tie, kam tuvas latviešu tradīcijas, varēs izzināt latviešu tautas rakstu plašāku nozīmi. Pasākuma gaitā būs skatāma izšuvumu izstāde, kurā būs redzami amatnieku darinājumi, kā arī prezentēti ukraiņu ansambļa jaunizšūtie tautiskie krekli.

Savukārt pulksten 16.30 notiks koncerts, kurā uzstāsies mākslinieciskie kolektīvi no Latvijas un viesi no Ukrainas. Valmierā viesosies Ukrainas folkloras ansamblis "Ukraiņu raksti" (vadītājs, Ukrainas nopelniem bagātais darbinieks mākslas un estrādes darbinieks) no Ukrainas. Savukārt ar viesiem sadziedāsies un kopīgi muzicēs pašmāju kolektīvi - Rencēnu folkloras kopa "Rota" (vadītāja Irēna Garais), ukraiņu tautas dziesmu ansambļi "Dņipro" un "Ukrainočka". Starp skaņdarbiem klātesošie dzirdēs dzeju un tautasdziesmas, kuru lasīs Ivana Franko labdarības fonda prezidente.

Uz pasākumu lielus un mazus valmieriešus, kā arī apkārtējo vietu iedzīvotājus aicina divas nevalstiskās organizācijas - biedrība "Latvijas ukraiņu sieviešu apvienība" un biedrība "Sadarbības platforma".

Pasākumos ieeja ir brīva, laipni aicināti visi interesenti!

Pasākums tiek rīkots projekta "Rakstu rakstus izrakstījām" ietvaros, kas tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda atbalstu.

Iepazīsim ukraiņu un latviešu tradīcijas!

Plašāka informācija:
Biedrības "Latvijas ukraiņu sieviešu apvienības" valdes priekšsēdētāja
Olga Vandilovska
E-pasts: vandilovska@inbox.lv
Mob. tālr. 26041113

"Rakstu rakstus izrakstījām" - jauns Latvijas ukraiņu sieviešu apvienības projekts

Augusta beigās biedrība "Latvijas ukraiņu sieviešu apvienība" Valmierā parakstīja līgumu par projekta "Rakstu rakstus izrakstījām" īstenošanu, kurā paredzētas aktivitātes, kas veicinās ukraiņu identitātes un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, tradīciju un folkloras attīstību, kā arī - ukraiņu pilsonisko līdzdalību un piederības sajūtu Latvijai.

Projekta "Rakstu rakstus izrakstījām" ietvaros tiks izgatavoti 10 ukraiņu etnogrāfiskie krekli, lai biedrības ansambļa "Ukrainočka" dziedātāji turpmāk koncertos varētu uzstāties tautas tērpos.

Vēl projekta gaitā notiks pasākums "Rakstu rakstus izrakstījām", kurā varēs iepazīt gan ukraiņu, gan latviešu tradīcijas - līdzības un atšķirības tajās. Pasākums notiks Valmierā, 2. decembrī. Vispirms programmā paredzētas aušanas, ukraiņu izšuvumu, latviešu rakstu zīmju un folkloras dziedājuma un koka nacionālo instrumentu spēles radošās darbnīcas - meistarklases. Pasākuma gaitā būs skatāma izšuvumu izstāde, kurā būs redzami gan ukraiņu, gan latviešu raksti.

Noslēgumā izskanēs koncerts, kurā uzstāsies ukraiņu ansambļi "Dņipro", "Ukrainočka" un Valmieras pagasta kultūras nama senioru jauktais vokālais ansamblis "Dziesmotā senatne". Ansambļa "Ukrainočka" dziedātāji uzstāsies jaunajos izšūtajos kreklos. Programmu papildinās ukraiņu folkloras ansamblis "Vizerunki", demonstrējot ne tikai ukraiņu folkloras dziedājumu, bet arī ukraiņu nacionālos koka instrumentus - stabules, sitamos instrumentus un citus. Starp skaņdarbiem klātesošie dzirdēs arī latviešu un ukraiņu dzeju un tautasdziesmas.

Projekta "Rakstu rakstus izrakstījām" aktivitātēs līdzdarbosies biedrība "Sadarbības platforma".

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda atbalstu.

Plašāka informācija:
Biedrības "Latvijas ukraiņu sieviešu apvienības" valdes priekšsēdētāja
Olga Vandilovska
E-pasts: vandilovska@inbox.lv
Mob. tālr. 26041113