Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attīstība


Starptautiskā festivālā Rīgā tiekas ukraiņu jaunieši

Trīs dienas Rīgā - no 23. līdz 25. oktobrim - norisinājās ukraiņu jauniešu daiļrades starptautiskais festivāls "Baltijas un Ukrainas rītausmas", kas izvērtās par kultūras un satikšanās svētkiem. Tajā tikās ukraiņu jaunieši no Latvijas, kā arī viesi no Ukrainas, Slovēnijas, Igaunijas un Lietuvas. Festivāla apmeklētājiem bija iespēja iepazīt ukraiņu kultūru, valodu un tradīcijas.

Pirmajā dienā Rīgā ieradās festivāla dalībnieki no Slovēnijas un Ukrainas, arī Ukrainas prezidenta Leonīda Kučmas fonda direktore Tatjana Meļņika un Ukrainas tautas mākslinieks Marjans Gadenko. Viesi apmeklēja Rīgas Ukraiņu vidusskolu, kur piedalījās vairākos pasākumos, ka arī pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.

23.oktobra vakarā Zemkopības ministrijas Lielajā zālē notika svinīgs festivāla atklāšanas sarīkojums. Festivāla atklāšanas brīdī skanēja Latvijas un Ukrainas himnas. Koncerta ieskaņā Latvijas meiteņu koris "VIA Stella" dāvināja klātesošajiem skaistākās latviešu dziesmas, turpinot festivāla tradīciju - iepazīstināt ar latviešu kultūru.

Festivāla dalībniekus sirsnīgi sveica un panākumus gan festivālā, gan turpmākajās gaitās novēlēja Ukrainas vēstniecības Latvijā konsuls Oļegs Gorbenko.

Dalibniekiem apsveikuma vārdus veltīja arī biedrības "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā" valdes priekšsēdētāja Olga Berga, Ukraiņu Rakstnieku savienības pārstāve Olesandra Kara, Slovēnijas Ukraiņu biedrības "Beregīņa" priekšsēdētāja Gaļina Malovšeka un Ukrainas prezidenta Leonīdas Kučmas fonda direktore Tatjana Meļņika.

Pirmajā koncerta daļā uzstājās Latvijas ansamblis "Tautumeitas, izpildot latviešu tautasdziesmas, taču kā pārsteigums klausītājiem izskanēja ukraiņu tautasdziesma "Oj davno, davno". Ar muzikālu sveicienu no Slovēnijas uzstājās Karīna Malovšeka. Dziesmas izpildīja jaunie mākslinieki no Ukrainas dažādiem reģioniem.

Otrajā koncerta daļā skatītājus ar savām dziesmām priecēja Ukrainas tautas mākslinieks Marjans Gadenko. Marjans Gadenko ir slavens ukraiņu komponists, dziedātājs un dzejnieks. Komponista radošajā daiļradē ir vairāk nekā 800 dziesmu, vairāki audio albūmi un kompaktdiski. M.Gadenko ir daudzu starptautisku festivālu iniciators un organizators Ukrainā.

Otrajā festivāla dienā ES mājā norisinājās plaša programma: tikšanās ar Ukraiņu Rakstnieku savienības pārstāvjiem, Sandija Semjonova filmas "Ar domu par labāku pasauli" demonstrācija, delegāciju prezentācijas un radošās darbnīcas. Festivāla dalībniekiem pievienojās arī kupla ukraiņu jauniešu delegācija no Igaunijas.

Ukraiņu tautas meistare Oleksandra Prenko, kura izveidojusi un patentējusi unikālu ukraiņu tautas leļļu izgatavošanas tehnoloģiju, vadīja meistarklasi, daloties leļļu veidošanas prasmēs ar klātesošajiem. Savukārt ukraiņu skautu organizācijas "Plast" dalībnieki Ganna un Vladimirs Tokači rādīja un mācīja tautisku Ziemassvētku eglīšu rotājumu un kartīšu izgatavošanas mākslu. Programmu kuplināja latviešu māksliniece Ieva Caruka, izstādot savas jaunākās gleznas, kuras veltītas Ukrainas tēmai. Māksliniece pastāstīja par gleznām, to tapšanu, kā arī izrādīja vairākus izšūtos tautiskos kreklus no savas kolekcijas.

Pēcpusdienā norisinājās koncerts. To atklāja Latvijas Mūzikas akadēmijas studente Viktorija Prituljaka, izpildot skaistākās ukraiņu dziesmas. Koncertā piedalījās igauņu jauniešu ansamblis "Kalina", Rīgas Ukraiņu vidusskolas deju kolektīvs un dziedātāji, Slovēnijas pārstāvji, solisti un kolektīvi no Ukrainas. Muzikālus un deju priekšnesumus sniedza ukraiņu jauniešu un studentu festivāla "Doļa" un bērnu un jauniešu festivāla "Solovejko Ukrajini" uzvarētāji. Noslēgumā klātesošos priecēja ansamblis "Tautumeitas" no Latvijas.

Divas dienas Zemkopības ministrijas telpās bija apskatāma arī ukraiņu tradicionālo izšuvumu izstāde.

Trešajā dienā festivāla dalībnieki devās eksursijā, lai iepazītu Rīgu un Jūrmalu.

Atskatoties uz festivāla norisi un rezultātiem, organizatori ir gandarīti un atklāj, ka tā laikā radušās jaunas idejas gan sadarbībai, gan turpmākajām aktivitātēm. Tiks veidots starptautisks sadarbības tīkls. Biedrība "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" tuvākajā laikā parakstīs līgumu ar skolu nr.286 Kijevā. Biedrības pārstāvji piedalīsies festivālos Ukrainā un Slovēnijā. Biedrībai uzticēts organizēt konkursu "Ukrainas lakstīgala Baltijā" nākamā gada februārī. Kopīgi ar igauņu kolēģiem nolemts rīkot vairākus pasākumus un arī ar mākslinieci Ievu Caruku sadarbība turpināsies dažādos mākslas projektos.

Festivāls tika rīkots projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attīstība" ietvaros, to organizēja biedrības "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma".

Projekts tika īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā Alianse" un Kultūras ministriju projektā "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskas sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

lasīt vairāk


2015.gada 23.oktobrī plkst.19.00 Zemkopības ministrijas Lielajā zālā ukraiņu jauniešu daiļrades starptautiskā festivāla "Baltijas un Ukrainas rītausmas" ietvaros Latvijā pirmo reizi uzstāsies Ukrainas Tautas mākslinieks, komponists Marjans Gadenko ar savu autorprogrammu.

Marjans Gadenko - ir slavens ukraiņu komponists, dziedātājs, dzejnieks, Ukraiņu Tautas mākslinieks. Komponista radošajā daiļradē ir vairāk nekā 800 dziesmu, 7 audio albumi un kompaktdiski. Viņš ir festivāla "Dziesmas Pirmizrāde" idejas autors un organizators, Starptautiskā dziesmu festivāla "Liktenis", mūsdienīgo ukraiņu romanču festivāla " Rudens randevu", Starptautisko bērnu dziesmu festivālu dibinātājs un organizators. M.Gadenko ir apbalvots ar Ukrainas 2. un 3.pakāpes ordeni "Par nopelniem".

Informācija pa tālruni: +37128212724

Festivāls tiek rīkots projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attistība" ietvaros, to organizē biedrības "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma".

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā Alianse" un Kultūras ministriju projektā "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskas sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.


2015. gada 24. oktobrī plkst. 11.00 ES majā, Aspazijas bulvārī 28 ukraiņu jauniešu daiļrades starptautiskā festivāla "Baltijas un Ukrainas rītausmas" ietvaros notiks diskusija un radošās darbnīcas.

Diskusijas ieskaņā plkst. 11.00 sadarbībā ar biedrību "homo ecos:" notiks Sandija Semjonova filmas "Ar domu par labāku pasauli" demonstrācija.

Filmā tiek skaidrots, ko nozīmē attīstības sadarbībā, kāda ir Latvijas loma tajā, kā arī ar piemēriem atspoguļota palīdzība Gvatemalai, Ukrainai un citām valstīm. Filma mudina domāt, ko katrs no mums var darīt, lai izlīdzinātu pasaules attīstību. Filmā ar savu pieredzi dalās bijušais Eiropas Savienibas komisārs Andris Piebalgs, kā arī vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Plkst. 11.20 Igauņu ukraiņu organizācijas "Kalina" pārstāvji dalīsies savas darbības pieredzē, prezentēs paveiktos darbus un sasniegumus.

Plkst. 11.30 sāks darbu radošās darbnīcas, kuras kopā ar Ukrainas skautu organizācijas "Plast" pārstāvjiem varēs izgatavot tradicionālos ukraiņu eglīšu rotājumus un atklatnītes. Savukārt Oleksandra Prenko rādīs kā izgatavot tradicionālās ukraiņu lelles. Vēl varēs iepazīt ukraiņu izšuvumus un gleznas kopā ar Ievu Caruku.

Plkst. 12.30 diskusijā uzstāsies Lietuvas ukraiņu delegācijas un Ukraiņu nacionālās rakstnieku savienības pārstāvji. Ikviens interesents būs aicināts aktīvi iesaistīties diskusijā.

Festivāls tiek rīkots projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attistība" ietvaros, to organizē biedrības "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma".

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā Alianse" un Kultūras ministriju projektā "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskas sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Informācija pa tālruni: +37128212724


Rīgā būs skatāmi ukraiņu tautiskie izšuvumi

Oktobra beigās, no 23. līdz 25. oktobrim, Rīgā norisināsies ukraiņu jauniešu daiļrades starptautiskais festivāls "Baltijas un Ukrainas rītausmas". Festivāla laikā -3 dienas būs atvērta arī ukraiņu tautisko izšuvumu izstāde Zemkopības ministrijas ēkas Lielajā zālē (Republikas laukums 2. Tajā varēs apskatīt krāšņi rotātos kreklus un dvieļus. Izstādē būs skatāms arī Austrālijas ukraiņu dāvinājums biedrībai "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā". Izstāde

Festivāla laikā tiksies ukraiņu jaunieši no Latvijas, kā arī viesi no Ukrainas, Slovēnijas, Igaunijas un Lietuvas. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ukraiņu kultūru, valodu un tradīcijas.

Festivālu apmeklēt laipni aicināts ikviens interesents!

Festivāls tiek rīkots projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attīstība" ietvaros, to organizē biedrības "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma".

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā Alianse" un Kultūras ministriju projektā "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskas sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.


Notiks jauniešu daiļrades starptautiskais festivāls "Baltijas un Ukrainas rītausmas"

Oktobra beigās, no 23. līdz 25. oktobrim Rīgā norisināsies jauniešu daiļrades starptautiskais festivāls "Baltijas un Ukrainas rītausmas". Festivālā pulcēsies ukraiņi no Latvijas, kā arī viesi no Ukrainas, Slovēnijas, Igaunijas un Lietuvas. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ukraiņu kultūru, valodu un tradīcijas. Tā mērķis ir iepazīstināt ar ukraiņu tautas tradīcijām, veicināt identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, sekmēt tradīciju un folkloras attīstību, kā arī tās popularizēt.

Festivāla pirmajā dienā, pēc atklāšanas plkst. 19.00 Zemkopības ministrijas ēkas Lielajā zālē (Republikas laukums 2) ikviens interesents tiek aicināts uz Ukrainas Nopelniem bagāto mākslinieku - solistu Dmitrija un Nazarija Jaremčuku koncertu. Otrajā dienā no plkst. 11.00 līdz 13.00 ES mājā (Aspazijas bulvāris 28) norisināsies plaša programma: tikšanās ar Ukraiņu rakstnieku savienības pārstāvjiem, prezentācijas, radošās darbnīcas. Savukārt plkst. 16.00 Zemkopības ministrijas ēkas Lielajā zālē notiks Gala koncerts, kurā piedalīsies kori un ansambļi, solisti, mākslinieki, kuru vidū būs vairāki starptautisko konkursu laureāti. Festivāla noslēguma dienā dalībnieki un viesi dosies ekskursijās, lai iepazītu Vecrīgu, tās muzejus un Jūrmalu!

Festivāla dalībnieku vidū būs Slovēnijas Ukraiņu biedrība "Beregiņa, konkursu laureāte, soliste Karina Malovšeka, Valgas Ukraiņu biedrības "Kalina" ansamblis un solisti, Igauņu ukraiņu kongresa kolektīvs, Ukraiņu nacionālās rakstnieku savienības pārstāvji, Ukrainas tautas dziedātājs Marjans Gadenko, Leonida Kučmas fonda direktore Tetiana Meļnika, solisti - Dmitrijs un Nazarijs Jaremčuki, ukraiņu skautu organizācijas "Plast" pārstāvji, festivāla "Dolja" un "Solovejko" uzvarētāji, Klaipēdas vokālais ansamblis "Kalina, Rīgas Ukraiņu vidusskolas deju kolektīvs "Perlinka", ansamblis "Tautas meitas", pianiste un soliste Katrīna Gupalo, vairāku starptautisku festivālu uzvarētājas - Viktorija Prituljaka, Marina Poljakova, Katrīna Demčenko. Viktorija u.c.

Festivāla laikā būs atvērta arī ukraiņu tautisko izšuvumu izstāde, tajā varēs apskatīt krāšņi rotātos kreklus un dvieļus. Jāpiemin, ka izstādē būs skatāms arī Austrālijas ukraiņu dāvinājums biedrībai "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā".

Festivālu apmeklēt laipni aicināts ikviens interesents! Ieeja visos pasākumos - bezmaksas!

Festivāls tiek rīkots projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attīstība" ietvaros, to organizē biedrības "Ukraiņu centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma".

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā Alianse" un Kultūras ministriju projektā "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskas sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

lasīt vairāk

Mazākumtautību organizācijas Latvijā - problēmas, iespējas...

Otrdien, 25. augustā, plkst. 12.00 notika interaktīva diskusija "Mazākumtautību organizācijas Latvijā - problēmas, iespējas...". Tā ir vērojama interneta vietnē www.nvotv.lv. Diskusija tiek veidota projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attīstība" ietvaros, kuru īsteno biedrības "Ukrainas centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma.

Diskusijas mērķis ir veicināt pilsonisko līdzdalību un sadarbību NVO starpā, kā arī veicināt NVO sadarbību ar dažādu līmeņu valsts un pašvaldības iestādēm. Tika akcentēta NVO plašākas iesaistes nozīmība likumdošanas dokumentu izstrāde, veicinot sabiedriskās un sociālās vides labvēlīgu attīstību.

Diskusijā piedalījās:
 • LR Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta vecākā referente Linda Naudisa,
 • Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilona Stalidzāne,
 • Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas, Latvijas Vācu savienības pārstāve Aina Balaško,
 • biedrības "Ukrainas centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" valdes priekšsēdētāja Olga Berga un
 • biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma.

  Projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attīstība" aktivitātes paredz attīstīt "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā" darbību, veicinot identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, ukraiņu tradīciju un folkloras attīstību, sekmējot biedrības kapacitātes celšanu un nodrošinot pilsonisko līdzdalību.

  Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā Alianse" un Kultūras ministriju projekta "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskas sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.


  Diskutēs par mazākumtautību organizācijām Latvijā, to iespējām un problēmām

  Otrdien, 25. augustā, plkst. 12.00 notiks interaktīva diskusija "Mazākumtautību organizācijas Latvijā - problēmas, iespējas...". Tā būs vērojama interneta vietnē www.nvotv.lv. Diskusija tiek veidota projekta "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attistība" ietvaros, kuru īsteno biedrības "Ukrainas centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma.

  lasīt vairāk

  Apstiprināts projekts!


  Apstiprināts projekts "Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbības attīstība" biedrības Latvijas Pilsoniskā alianse un Kultūras ministrijas organizētajā projektu konkursā "Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai".

  Projektu sadarbībā īstenos biedrības "Ukrainas centrs jauniešiem un bērniem Latvijā" un "Sadarbības platforma" no 04.08.2015.līdz 31.12.2015.
  Projekta mērķis ir attīstīt Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā darbību, veicinot identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, ukraiņu tradīciju un folkloras attīstību, kā arī sekmējot biedrības kapacitātes celšanu, tā nodrošinot pilsonisko līdzdalību.

  Projektā plānotās aktivitātes:
  1. Interaktīva diskusija "Mazākumtautību organizācijas Latvijā - problēmas, iespējas..."
  2. Ukraiņu dienas Latvijā, kurā notiks:

 • jauniešu daiļrades starptautiskais festivāls "Baltijas un Ukrainas rītausmas"
 • Starptautiska diskusija
 • Izstāde - amatnieku tirdziņš.

  Projektā paredzēts iesaistīt:
  1) Biedrības biedri, brīvprātīgie - visu paaudžu ukraiņi, kuri dzīvo Rīgā ~ 20 cilvēki
  2) Sadarbības partneri no Latvijas un citu valstu ukraiņu organizāciju pārstāvji ~ 12 cilvēki
  3) ukraiņu kultūras kolektīvu un amatnieku dalībnieki ~ 50 cilvēki

  Projekta vadītāja - biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma

  Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā Alianse" un Kultūras ministriju projektā "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskas sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

  lasīt vairāk

 •